Skip to main navigation.

Past Youth Contest Winners

Year

Washington D.C. Trip

Steamboat Springs, CO Trip

Darrell J. Brown Memorial Scholarship

2016

*Terran Homburg

*Taylor Keller

*Dalton Hensley (unable to attend)

*Emma Klein

*Alayna Arnhold (alternate)

Lindsay Augustine
2015

*Faith Tuttle

*L.T. Coburn

*Scott Ring

*Dean Masters

Skylar Gottschalk
2014

*Shelby Coburn

*Sarah Gustin

*Isaiah Fabrizius

*Baylee Werth

Wade Niermeier
2013

* Jacob Brull

* Hannah Gillespie

* Laura Rankin

* Samantha Reif

Christina Bixenman

2012

* Julia Hood

* Bailey Hensley

* Hunter Storer

* Noah Trapp

Maria Marcotte

2011

* Anna Hand

* Amelia Fabrizius

* Kaycee Niermeier

* Hayden Phlieger

Paige Evans

2010

* Emily Ruder

* Alex W. Lantis

* Taylor Hixon

* Joey Augustine

Mackenzi Choitz

2009

* Danielle Weber

* Brianne Plante

* Dal Schultz

* Colton McNinch

Zach Nemechek

2008

* Keith Gustin

* Jake Schlegel

* Cas Schultz

* Heather Weber

Kara Hackney

2007

Brittany Leathers

Kyle Kennedy

Katelyn Keith (unable to attend)

Brooke Evans (alternate)

Rebecca Benoit

Ryan Bittel

Katelyn Keller

2006

Kelsey Kniderknecht

Todd Cooksey (unable to attend)

Tiffany Goetz

Kendra Threlkel (alternate)

Krista Connelly

Jill Kennedy

2005

Kristen Weber

Tanner McNinch

Jessica Hadley

Kelsey Harvey

Nicole Satran

2004

Denise Neff

Emily Deines

Blake Connelly

Kayla Irvin

Nick Felder

2003

Megan Weber

Jenna Kennedy

Ashley Dopita

Jeff Zerr

Kyle Crossland

2002

Jennifer Horchem

Will Schlegel

Lance Irvin

Megan Millard

Pamela Schreiber

2001

Bill Splitter

Landon Janke

Nathan Staab

Casey Mattke

Marissa Moeder

2000

Jerod Horchem

Stephanie Grecian

Seth Albin

Michael Deines

Serena Felder

1999

Jessica Schwarz

Julie Hilgers

Dustin Armbruster

 

1998

Kristin Hafliger

Jeremy Riedel

Helen Splitter

1997

Nicole Gerstner

Shannon Augustine

Waylon Glick

1996

Kelly Grecian

Sarah Beamer

Jennifer Grecian

1995

Christa Bollig

Jennifer Rehmer

Timothy Deines

1994

Kelsey Gilland

Sandy Kohl

Brent Grecian

1993

Jason Schreiner

Jessica Bland

Stephen Deines

1992

Amy Grecian

Derek Tuttle

Tish Albert

1991

Aaron Dohm

Linda Kreutzer

Ingrid Lundgren

1990

Walter Cochran

Neila Ryan

Timothy Baalman

1989

Larisa Parks

Scott Wiedeman

Lisa Staab

1988

Anthony Gabel

Stacey Grecian

Steven Reitcheck

1987

Lance Coburn

Michael Keller

Anita Wierman

1986

Kayleen Reitcheck

Curtis Zerr

Lisa Kuntz

1985

Stacey Schwarz

Brenda Goetz

Kristy Love

1984

Annette Reitcheck

Michele Mosher

Douglas Simon

1983

Jeff Schippers

Janet Phillips

Rhonda Kuhn

1982

Kaylene Schonthaler

Nancy Heier

Connie Pfaff

1981

Denise Armbrister

Velma Lang

Sue Phillips

1980

Brenda Keller

Cynthia Kinderknecht

Renee Werth

1979

Elaine Kraus

Gary Simon

David Rome

1978

Ed Wierman

Irene Riedel

Harold Kraus Jr.

1977

Susan Parke

Steve Flinn

1976

Mary Parke

  <td rowspan="13 colspan=" 1"=""> 

1975

Shirleen Flinn

1974

Collette Moore

1973

Gail Mongeau

Joleen Moden

1972

Mitch Moheng

Carolyn Pratt

1971

Greg McCune

Ellen Mitchum

1970

Curtis Eveleigh

Nancy Hardin

1969

Loren Mai

Melba Mowry

1968

Don Manhart

Shirley Cox

1967

Don Wiruth

Dixie Ladenburger

1966

Did not participate

1965

Did not participate

1964

Aleta Schumm

Warren Allen

* Also Received $250 Scholarship

 

Powered by Touchstone Energy Cooperatives Logo